wróć do listy

EXFOLIATING POLISH

EXFOLIATING POLISH

ZO® Skin Health ZO® SKIN HEALTH GSR® (Getting Skin Ready)

EXFOLIATING POLISH

Cena:310zł
Pojemność:65 g

 

 

ZO Skin Health prezentuje unikatowe podejście do pielęgnacji skóry. Są to zastosowania o charakterze terapeutycznym wprowadzane do codziennej pielęgnacji domowej pod kontrolą lekarza lub kosmetologa.

Marka ZO Skin Health pod kierunkiem Dr. Obagi stworzyła linię Getting Skin Ready , która odpowiada za prawidłowe przygotowanie skóry do dalszej pielęgnacji. Obejmuje trzy podstawowe kroki: oczyszczanie, eksfoliację i tonizację/kontrolę sebum. GSR stanowi kluczowy krok w każdym protokole pielęgnacyjnym ZO, przywracając prawidłowe funkcjonowanie skóry i przygotowując ją do aktywnego etapu pielęgnacji.

EXFOLIATING POLISH to preparat złuszczający. Jego formułę tworzą starannie dobrane składniki aktywne: drobne kryształki tlenku magnezu, które umożliwiają kontrolowane, delikatne złuszczanie, przeciwbakteryjny olejek z drzewa herbacianego oraz ester witaminy C,rozjaśniający i wyrównujący koloryt skóry. Masaż wykonywany przy rozprowadzaniu peelingu powoduje usuwanie martwych komórek, co przyspiesza odnowę naskórka. Regularne stosowanie Exfoliating Polish utrzymuje skórę czystą, gładką i pobudza w niej procesy odnowy. Stabilna pochodna witaminy C działa antyoksydacyjnie i chroni przed powstawaniem przebarwień. Dzięki temu skóra jest bardziej promienna o jednolitym kolorycie już po pierwszych zastosowaniach peelingu.

SKŁADNIKI AKTYWNE:
Tlenek magnezu: w postaci kryształków, które złuszczają skórę. Pod wpływem masowania rozpuszczają się i działają jak domowa mikrodermabrazja;
Olejek z liści drzewa herbacianego: ze względu na swoje działanie bakteriobójcze oraz przeciwzapalne zwalcza bakterie beztlenowe powodujące zmiany trądzikowe;
Gliceryna, trigliceryd kaprylowy/ kaprynowy: odpowiadają za nawilżenie oraz tworzenie ochronnego filmu na skórze, który zapobiega nadmiernej utracie wody, a także uzupełnia niedobory lipidów w warstwie rogowej naskórka;
Askorbinian tetraheksadecylu: ester witaminy C należy do substancji zapobiegających tworzeniu nowego pigmentu do 80%, wyrównuje koloryt skóry i pozwala na uzyskanie efektu jaśniejszej cery.

JAK APLIKOWAĆ?
Po oczyszczeniu skóry odpowiednim preparatem ZO należy nanieść niewielką ilość Exfoliating Polish na zwilżoną skórę twarzy oraz szyi. Kolistymi ruchami delikatnie wykonać masaż przez około 1-2 minuty, dodając niewielką ilość wody dla uzyskania lepszego poślizgu. Nacisk na skórę powinien być minimalny, a wręcz zerowy ze względu na ryzyku podrażnienia skóry. Podczas wykonywania peelingu można dwa ruchy masujące wykonać wokół oczu – ze skórą powiek włącznie. Dokładnie spłukać. Marka ZO zaleca stosowanie peelingów mechanicznych 2-3 razy w tygodniu. Przy dobrej tolerancji można zwiększać częstotliwość i stosować peeling nawet codziennie. Produkt odpowiedni jest dla każdego rodzaju skóry. Jego działanie usprawnia naturalny proces złuszczania, co przekłada się na zwiększenie przyswajalności produktów pielęgnacyjnych i kremów. Peeling to drugi krok w porannej lub wieczornej rutynie pielęgnacyjnej, która w ZO nazywa się Getting Skin Ready.

ZO ® SKIN SKIN HEALTH - Kilka słów o marce

ZO ® SKIN SKIN HEALTH to marka założona w 2007 roku, przez amerykańskiego dermatologa Dr Zein’a Obagi, eksperta
w pielęgnacji i leczeniu skóry. Początkowo związany z marką Obagi Medical, stworzył system Nu-Derm i peeling Blue
Peel, co pozwoliło Mu uzyskać międzynarodową sławę wiodącego autorytetu w dziedzinie odmładzania i utrzymania
zdrowej skóry. Obecnie, innowacyjne zasady Dr Obagi polegające na przywracaniu zdrowia skórze, uznawane są za
złoty standard w zakresie pielęgnacji skóry. Dr Obagi to światowej klasy ekspert w dziedzinie peelingów chemicznych,
stanowiących jeden z obszarów jego zainteresowań. Uznawany jest również za specjalistę w leczeniu przebarwień
skórnych, często podejmując się najtrudniejszych przypadków z całego świata. W trakcie swojej kariery, Dr Obagi
pracował jako międzynarodowy trener, szkoląc tysiące chirurgów plastyków i dermatologów podczas sympozjów
naukowych na całym świecie. Jest on również autorem wielu publikacji i wykładowcą, który przeprowadził ponad 500
warsztatów oraz paneli dotyczących tematyki zdrowia i odmładzania skóry. Dzięki swoim przełomowym odkryciom, Dr
Obagi stał się synonimem holistycznej i efektywnej pielęgnacji skóry. Ponownie zdefiniował i pogłębił naukę o zdrowiu
skóry, a swoje nowatorskie i uznane w świecie naukowym podejście w całości zawarł w marce ZO Skin Health.

informacja prasowa ZO Skin Health_Exfoliating Polish.pdf GBL Exfoliating Polish.jpg