wróć do listy

RADICAL NIGHT REPAIR

RADICAL NIGHT REPAIR

ZO® Skin Health ZO® SKIN HEALTH ANTI-AGING

RADICAL NIGHT REPAIR

Cena:765 zł
Pojemność:60 ml

 

 

ZO Skin Health prezentuje unikatowe podejście do pielęgnacji skóry. Są to zastosowania o charakterze terapeutycznym wprowadzane do codziennej pielęgnacji domowej pod kontrolą lekarza lub kosmetologa.

Dzięki rozwiązaniom najnowszej technologii oraz wykorzystaniu sprawdzonego składnika aktywnego – retinolu – w najlepiej przyswajalnej przez skórę formie, dermokosmetyki ZO Skin Health wyróżnia niebywała skuteczność potwierdzona w badaniach klinicznych. To w jaki sposób i w jakim tempie retinol ZO® przedostaje się do skóry, determinuje kierunek i obszar jego działania. Dzięki temu możemy efektywnie wykorzystać jego wszystkie terapeutyczne właściwości i selektywnie odpowiedzieć na wiele problemów skóry. Poprzez obecność w recepturach ZO również innych składników aktywnych, marka rozszerza i uzupełnia działanie retinolu. Efekty, które wywołują poszczególne preparaty (dzięki odpowiedniej kolejność ich zastosowania), zachodzą w układzie dużej synergii. Produkty ZO® Skin Health zostały opracowane, aby korygować zmiany wywołane starzeniem się skóry i aby zapobiegać ich powstawaniu w przyszłości.

RADICAL NIGHT REPAIR to zaawansowany preparat odbudowujący na noc, którego głównym składnikiem jest 1% retinol zamknięty w oleosomach. Dzięki temu jest stopniowo uwalniany do skóry przez około 6-8 godzin, kumulując się głównie w naskórku. Takie powolne uwalnianie retinolu pomaga zmniejszyć jego działanie drażniące.

Radical Night Repair wykorzystywany jest terapiach anti-age jako pielęgnacja na noc. Szczególnie przeznaczony dla osób z zaawansowanymi oznakami starzenia, takimi jak linie, zmarszczki i nierówny koloryt skóry, w tym z objawami fotostarzenia. Dodatkowo preparat może być wykorzystywany jako domowy peeling wśród pacjentów, których skóra osiągnęła już tolerancję na retinol.

SKŁADNIKI AKTYWNE:
1% RETINOL: poprawia strukturę skóry i wyrównuje jej pigmentację, minimalizując pojawianie się drobnych linii i zmarszczek;
Wyciąg z owoców pieprzu syczuańskiego, olej z nasion słonecznika oraz ekstrakt z rozmarynu: składniki, których działanie zwalcza stany zapalne i podrażnienia, kojąc i łagodząc skórę;
ZO-RSS2™: ekskluzywny kompleks roślinnych komórek macierzystych szanty zwyczajnej oraz szarotki alpejskiej, zapewniający skuteczną ochronę antyoksydacyjną i zapobiegający uszkodzeniom skóry w przyszłości.

Retinol to substancja, której nie powinno zabraknąć w pielęgnacji XXI wieku. Cała gama preparatów ZO Skin Health opiera się głównie na tym składniku aktywnym. Ta przyswajalna przez skórę forma witaminy A ma za zadanie przywrócić prawidłowe procesy komórkowe w naskórku i skórze właściwej, sprawiając, że będzie zdrowa i pozbawiona wszelkich dysfunkcji.

JAK APLIKOWAĆ?
Na oczyszczoną skórę nakładamy 2 pompki preparatu i starannie wmasowujemy. Jeśli preparat jest dobrze tolerowany,
a przewidywane reakcje nie są mocno nasilone, należy zwiększać częstotliwość aplikacji. Docelowo preparat należy nakładać codziennie. Początkowe reakcje skórne, do których mogą należeć: przesuszania, podrażnienie czy łuszczenie, są reakcjami prawidłowymi i ustępują w miarę odsłaniania świeżej, zdrowej skóry. Zazwyczaj pojawiają się 2-3 dni po pierwszej aplikacji. Preparat Redical Night Repair jest ostatnim preparatem nakładanym na twarz podczas wieczornej pielęgnacji. Jest wykorzystywany w wybranych protokołach przeciwstarzeniowych marki ZO® Skin Health. Protokół odpowiedni dla Twojej skóry dobierzesz z lekarzem lub kosmetologiem podczas konsultacji, którą odbędziesz w klinikach pracujących z marką ZO.

 


ZO ® SKIN SKIN HEALTH - Kilka słów o marce

ZO ® SKIN SKIN HEALTH to marka założona w 2007 roku, przez amerykańskiego dermatologa Dr Zein’a Obagi, eksperta
w pielęgnacji i leczeniu skóry. Początkowo związany z marką Obagi Medical, stworzył system Nu-Derm
i peeling Blue Peel, co pozwoliło Mu uzyskać międzynarodową sławę wiodącego autorytetu w dziedzinie odmładzania
i utrzymania zdrowej skóry. Obecnie, innowacyjne zasady Dr Obagi polegające na przywracaniu zdrowia skórze,
uznawane są za złoty standard w zakresie pielęgnacji skóry. Dr Obagi to światowej klasy ekspert
w dziedzinie peelingów chemicznych, stanowiących jeden z obszarów jego zainteresowań. Uznawany jest również za
specjalistę w leczeniu przebarwień skórnych, często podejmując się najtrudniejszych przypadków z całego świata.
W trakcie swojej kariery, Dr Obagi pracował jako międzynarodowy trener, szkoląc tysiące chirurgów plastyków
i dermatologów podczas sympozjów naukowych na całym świecie. Jest on również autorem wielu publikacji
i wykładowcą, który przeprowadził ponad 500 warsztatów oraz paneli dotyczących tematyki zdrowia i odmładzania
skóry. Dzięki swoim przełomowym odkryciom, Dr Obagi stał się synonimem holistycznej i efektywnej pielęgnacji skóry.
Ponownie zdefiniował i pogłębił naukę o zdrowiu skóry, a swoje nowatorskie i uznane w świecie naukowym podejście
w całości zawarł w marce ZO Skin Health.

GBL RadicalNightRepair.jpg informacja prasowa ZO Skin Health_ Radical Night Repair.pdf