wróć do listy

PUERIA UNO

PUERIA UNO

PUERIA PUERIA

PUERIA UNO

Cena:ok: 48,99 zł
Opakowanie:60 kapsułek na 30 dni stosowania

W trosce o zdrowy rozwój


Ciąża to czas, w którym dziecko przechodzi przez różne fazy rozwojowe. Pierwszy trymestr to czas najbardziej intensywnego rozwoju płodu. Od około 22. dnia zaczyna pracować serce, pomiędzy 22. a 28. dniem od zapłodnienia dochodzi do zamknięcia cewy nerwowej, która w kolejnych tygodniach ciąży przekształca się w mózg i rdzeń kręgowy. Dziecko 
do prawidłowego rozwoju mózgu oraz rdzenia kręgowego potrzebuje kwasu foliowego. 
A większość kobiet o ciąży dowiaduje się dopiero między czwartym a szóstym tygodniem 
– kiedy mózg i rdzeń kręgowy dziecka są już ukształtowane. Eksperci Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników zalecają suplementację kwasem foliowym nawet przez 3 miesiące przed zajściem w ciążę(1). 
 

Czysta miłość, czysty skład


W tym wyjątkowym czasie troska o dziecko oznacza także troskę o siebie. Dlatego warto wybierać suplementy, które będą charakteryzować się czystym składem. Pueria Uno to suplement diety opracowany specjalnie dla kobiet planujących ciążę oraz będących w ciąży do końca 12. tygodnia. Zawiera składniki rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników: kwas foliowy, witaminę D, jod, DHA(2)  w połączeniu z choliną, witaminą B6 i B12 – BEZ substancji wypełniających, barwników oraz konserwantów.

Co ważne, Pueria Uno nie zawiera żelaza – według najnowszych wytycznych PTGiP(2), suplementacja żelaza zalecana jest jedynie w konkretnych przypadkach, ponieważ jego nadmiar może mieć niekorzystny wpływ na przebieg ciąży. Każdorazowo decyzję o potrzebie suplementacji żelaza u kobiety w ciąży powinien podjąć lekarz, po ocenie wyników badań krwi.

Suplement diety Pueria Uno to:
    Czysty skład – bez substancji wypełniających, barwników oraz konserwantów.
    Składniki w aktywnej formie: kwas foliowy: L-metylofolian wapnia, witamina B6: pirydoksalo-5-fosforan oraz witamina B12: metylokobalamina.
    Wysoka jakość i biodostępność DHA w postaci trójglicerydów.

Skład Pueria Uno powstał w wyniku połączenia wiedzy ekspertów oraz wytycznych Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, według których rekomenduje się suplementację: kwasu foliowego, witaminy D, DHA i jodu u wszystkich kobiet w ciąży(2). 

Pueria Uno zawiera dwa źródła folianów: kwas foliowy oraz jego aktywną formę: L-metylofolian wapnia, która nie musi ulegać tak wieloetapowej przemianie w organizmie do formy aktywnej, jak nieaktywny kwas foliowy. O możliwości wykorzystania kwasu foliowego przez organizm decyduje gen MTHFR, którego mutacja występuje nawet u 50% populacji(2). U osób tych skuteczność przekształcania kwasu foliowego do aktywnej postaci może zmniejszyć się nawet aż o 70%! Badania naukowe potwierdzają, że wiele osób nie w pełni metabolizuje kwas foliowy, co skutkuje zbyt niskim poziomem jego aktywnej postaci we krwi(3). Uzupełniające spożycie kwasu foliowego zwiększa  poziom folianów u matki. Niski poziom folianów u matki jest czynnikiem ryzyka rozwoju wad cewy nerwowej u rozwijającego się płodu(4).

Ponadto, skład Pueria Uno został wzbogacony o witaminę B6, witaminę B12 oraz cholinę, które przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu homocysteiny. Prawidłowy poziom homocysteiny ma wpływ na prawidłowy przebieg ciąży. 

DHA zawarty w Pueria Uno ma postać trójglicerydów, czyli taką, jaka naturalnie występuje 
w organizmie, dzięki temu może być lepiej przyswajany(5). Źródłem DHA w suplemencie Pueria Uno jest wysokogatunkowy olej rybi otrzymywany opatentowaną technologią Golden Omega®, która zapewnia jego wyjątkową czystość i jakość. Technologia ta ogranicza także niekorzystny proces utleniania oleju, przez co minimalizuje rybi smak i zapach. Według zaleceń Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników bezpiecznym źródłem DHA dla kobiet w ciąży są małe ryby(6). DHA w Pueria Uno pozyskiwany jest z małych ryb sardeli o wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych omega-3.

Produkt Pueria Uno posiada pozytywną opinię PTGiP(7).


Właściwości składników Pueria Uno:

FOLIANY biorą udział w procesie podziału komórek, przyczyniają się do wzrostu tkanek matczynych w czasie ciąży oraz pomagają w prawidłowej produkcji krwi.
JOD pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego oraz tarczycy, przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.
WITAMINA D bierze udział w procesie podziału komórek, pomaga w prawidłowym wchłanianiu 
i wykorzystywaniu wapnia i fosforu oraz w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego. 
Jest potrzebna dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci.
WITAMINA B6 przyczynia się do regulacji aktywności hormonalnej, pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia 
i znużenia, pomaga w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu homocysteiny.
WITAMINA B12 pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego 
oraz w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu homocysteiny.
CHOLINA pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu wątroby, przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu tłuszczów oraz homocysteiny.
DHA – wielonienasycony kwas tłuszczowy z rodziny omega-3 przyczynia się do utrzymania prawidłowego widzenia i funkcjonowania mózgu8, spożywany w czasie ciąży wspomaga prawidłowy rozwój mózgu i oczu u płodu i niemowląt karmionych piersią9.

Opakowanie Pueria Uno zawiera 60 kapsułek na 30 dni stosowania.

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia: 2 kapsułki dziennie: 1 kapsułka z witaminami 
i minerałami + 1 kapsułka z DHA.

PUERIA – CZYSTY SKŁAD CZYSTA RADOŚĆ!

Więcej informacji na: pueria.pl oraz IG: @pueria_czysty_sklad.
 

  • Woda Termalna Avebe- koi i łagodzi podrażnienia;
  • NICIDIN - działa przeciwzapalnie, redukuje namnażanie się bakterii;
  • Sukralfta - składnik przyśpieszający proces regeneracji i gojenia skóry
  • Pre-Topcepferyl - silny antyoksydant, chroni przed działaniem wolnych rodników, zapobiega uszkodzeniu DNA komórkowego

 

(1)Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. Suplementacja folianów w okresie przedkoncepcyjnym, w ciąży i połogu. Ginekologia i Perinatologia Praktyczna 2017,2, 5, 210-241
(2)Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników dotyczące suplementacji u kobiet ciężarnych. Wytyczne PTGiP 07/2020. https://www.ptgin.pl/rekomendacje-1
(3)Seremak-Mrozikiewicz A. i wsp. The frequency of 677C>T polymorphism of MTHFR gene in the Polish population. Archives of Perinatal Medicine 2013, 19, 12-18.  
(4)Oświadczenie zdrowotne: Produkt przeznaczony jest dla kobiet w wieku rozrodczym, a korzystny efekt na cewę nerwową występuje w przypadku codziennego uzupełniającego spożycia dawki wynoszącej 400 µg kwasu foliowego przez co najmniej jeden miesiąc przed poczęciem i maksymalnie trzy miesiące po poczęciu, aż do zakończenia procesu organogenezy. Istnieje wiele czynników ryzyka rozwoju wad cewy nerwowej i zmiana jednego z nich może wywierać korzystny wpływ lub nie.(5)Dyerberg J. i wsp.: Bioavailability of marine n-3 fatty acid formulations, Prostaglandins, Leukotrienes and Essential Fatty Acids 83., 2010.
(6)Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w zakresie stosowania witamin i mikroelementów u kobiet planujących ciążę, ciężarnych i karmiących. Ginekologia Polska 2014, 85, 395-399.
(7)Stanowisko Zespołu Ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników dotyczące suplementów diety: PUERIA UNO, PUERIA DUO. Ginekologia i Perinatologia Praktyczna 2021, 6, 2, 109-112
(8)Oświadczenie zdrowotne: Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 250 mg DHA dziennie
(9)Oświadczenie zdrowotne: Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 200 mg DHA dziennie ponad zalecane dzienne spożycie 250 mg kwasów tłuszczowych omega-3 dla dorosłych.
(4)Oświadczenie zdrowotne: Produkt przeznaczony jest dla kobiet w wieku rozrodczym, a korzystny efekt na cewę nerwową występuje w przypadku codziennego uzupełniającego spożycia dawki wynoszącej 400 µg kwasu foliowego przez co najmniej jeden miesiąc przed poczęciem i maksymalnie trzy miesiące po poczęciu, aż do zakończenia procesu organogenezy. Istnieje wiele czynników ryzyka rozwoju wad cewy nerwowej i zmiana jednego z nich może wywierać korzystny wpływ lub nie.

PUERIA UNO - informacja prasowa_FINAL.pdf