wróć do listy

AGE PROTECT

AGE PROTECT

URIAGE JESIEŃ 2018: AGE PROTECT

AGE PROTECT NA OZNAKI STARZENIA

Cena:89,90 zł - 129,90 zł
Pojemność:15 - 50 ml

 

 

LINIA AGE PROTECT URIAGE – GLOBALNA ODPOWIEDŹ NA OZNAKI STARZENIA
PROCES STARZENIA TYLKO W 20% ZALEŻY OD CZYNNIKÓW GENETYCZNYCH. W DUŻEJ MIERZE (AŻ W 80%) SPOWODOWANY JEST CZYNNIKAMI ZEWNĘTRZNYMI – PROMIENIOWANIEM UV, ZANIECZYSZCZENIAMI, STRESEM, ZMĘCZENIEM CZY PALENIEM PAPIEROSÓW – OKREŚLANYMI JAKO EKSPOZOM.
NAUKOWCY Z LABORATORIUM URIAGE ZWRÓCILI UWAGĘ, ŻE DO CZYNNIKÓW PRZYSPIESZAJĄCYCH STARZENIE NALEŻY TAKŻE NOWA „PLAGA” XXI WIEKU - ŚWIATŁO NIEBIESKIE EMITOWANE PRZEZ EKRANY TELEWIZORÓW, MONITORY KOMPUTERÓW CZY WYŚWIETLACZE SMARTFONÓW. NOWA LINIA AGE PROTECT URIAGE JEDNOCZEŚNIE CHRONI SKÓRĘ PRZED EKSPOZOMEM ORAZ KORYGUJE OZNAKI STARZENIA.
Długotrwała ekspozycja na światło niebieskie przyspiesza proces starzenia się skóry (powoduje stres oksydacyjny), prowadzi do uszkodzenia DNA mitochondrialnego, spowalnia procesy naprawcze w skórze i zaostrza stany zapalne.  Na jego działanie jesteśmy narażeni regularnie – przed ekranami urządzeń elektronicznych spędzamy średnio 6 godzin dziennie. Coraz częściej mówi się o nowym zjawisku, nazywanym DIGITAL AGING, czyli starzeniu spowodowanym wielkomiejskim stylem życia i stałym korzystaniem z komputera i urządzeń mobilnych.
INNOWACJA PRZECIWSTARZENIOWA
W odpowiedzi na potrzeby skóry narażonej na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, marka URIAGE wprowadza innowacyjną linię AGE PROTECT, która kompleksowo niweluje oznaki starzenia: chroni przed ekspozomem i jednocześnie koryguje oznaki starzenia.
W linii AGE PROTECT URIAGE wykorzystano dwa patenty – BLB, który tworzy barierę przed światłem niebieskim oraz FILMEXEL o działaniu ochronnym i zapobiegającym przyleganiu zanieczyszczeń.
Składniki aktywne:
•    BLB [Blue Light Barrier] – to połączenie smoczej krwi pozyskiwanej z intensywnie czerwonej żywicy amazońskiego drzewa Croton lechleri oraz perłowych drobinek z miki i tytanu. Smocza krew jest regeneratorem komórek skóry oraz stymulatorem kolagenu, elastyny i fibroblastów. Zapobiega oznakom starzenia powstającym w wyniku stresu oksydacyjnego, wygładza  i  wypełnia zmarszczki, poprawia koloryt skóry oraz ją regeneruje.

•    FILMEXEL – to naturalny biopolimer zapewniający „efekt drugiej skóry”. Ma działanie ochronne i zapobiegające przyleganiu zanieczyszczeń

•    Retinol (0,05%), kwas hialuronowy –składniki powszechnie stosowane w medycynie estetycznej dla efektu wypełnienia zmarszczek, wygładzenia i ujędrnienia

•    Witaminy C i E – silne antyoksydanty: niwelują przebarwienia i zapobiegają utracie blasku

•    Woda termalna URIAGE 10% - o potwierdzonych właściwościach nawilżających,  wzmacniających barierę skórną i kojących